Активно учење/настава у нашој школи

Од 4. до 6. новембра 2016. године у нашој школи је одржан семинар Активно учење/настава (АУН)прва фаза АУН обуке, уз финансијску подршку Култур Контакт Аустриjа, организације коју финансира Савезно министарство за образовање, уметност и културу (БМУКК) Аустрије.

Овај програм се развија и постоји већ деценију и по, уз подршку УНИЦЕФ-а и Министарства просвете. Аутори семинара су уважени професори Универзитета у Београду: проф. др Иван Ивић, проф. др Ана Пешикан, др Слободанка Антић и проф. др Ратко М. Јанков.

Циљ семинара је унапређивање квалитета знања и умења која ученици стичу у школи, преко унапређивања знања и умења наставника за примене иновативних метода наставе/учења. Обрађене су следеће теме: Однос наставе и учења; Ученик или дете у наставном процесу; Улоге и активности наставника; Методе наставе/учења; Циљеви образовања и активна школа; Искуствено учење о улози ученика и активном учењу; Природа школских предмета наспрам облика наставе.

Реализатори семинара били су Драган Кувељић, учитељ у ОШ „Милосав Стиковић“ у Пријепољу, педагошки саветник и Јасмина Цветић, педагог у ОШ Вук Стефановић Караџић у Крагујевцу.