032 720 390     032 720 393

Упис у средње школе 2021.

У сусрет завршном испиту и упису у средње школе, можете се информисати о Календару активности и Правилнику о упису ученика у средњу школу којим се утврђују: мерила и поступак за утврђивање редоследа кандидата за упис у средњу школу (у даљем тексту: школа), садржина, време, место и начин полагања пријемног испита, вредновање учешћа ученика осмог разреда на такмичењима и врсте такмичења чија се места вреднују, упис у школу под повољнијим условима ради постизања пуне равноправности и друга питања везана за упис у школу. Поред тога, можете погледати и податке о квотама за упис у свим средњим школама у Горњем Милановцу, као и у целој Србији.

Правилник о упису ученика у средњу школу

Календар активности за спровођење завршног испита за школску 2020/2021. и уписа ученика у средњу школу за школску 2021/2022.

- Конкурс и квоте за упис у целој Србији: Конкурс за упис у први разред средње школе у школској 2021/2022. години

- Квоте за упис: Горњи Милановац

- Пример попуњене листе жеља: Листа жеља

Пробни завршни испит 2021.

За ученике осмог разреда биће организован пробни завршни испит по следећем распореду:

- у петак, 9. априла - тест из математике (13.00 - 15.00 сати)

- у суботу, 10. априла  - тест из српског језика (9.00 - 11.00 сати)

- у суботу, 10. априла  - комбиновани тест (11.30 - 13.30 сати)

Ученици ће на испиту, током оба дана, седети у клупама са редним бројем према Јединственом списку ученика.

НАПОМЕНЕ:

- дозвољени прибор за ученике: ЗА СРПСКИ ЈЕЗИК И КОМБИНОВАНИ ТЕСТ – графитна и плава хемијска оловка, гумица, ЗА МАТЕМАТИКУ – графитна оловка, плава хемијска оловка, гумица, троугао, лењир и шестар;

- оба дана када ученик полаже пробни завршни испит мора код себе имати оверену ђачку књижицу са залепљеном фотографијом и идентификационим бројем ученика;

- у просторији у којој полаже испит ученик седи на месту са редним бројем које одговара редном броју на Јединственом списку ученика;

- од личних ствари на испит се може унети само вода/освежавајући напитак, а све остале ствари обавезно се одлажу на посебно место током трајања испита.

- Календар активности за спровођење завршног испита за школску 2020/2021. годину

- Детаљно упутство за ученике о пробном завршном испиту

- Тестове и решења овог пробног завршног испита, као и оне из претходних година, можете погледати на следећем линку.

Упис у средње школе 2020.

Правилник о упису ученика у средњу школу

Календар активности за спровођење завршног испита за школску 2019/2020. и уписа ученика у средњу школу за школску 2020/2021.

- Конкурс и квоте за упис у целој Србији: Конкурс за упис у први разред средње школе у школској 2020/2021. години

- Квоте за упис: Горњи Милановац

- Пример попуњене листе жеља: Листа жеља

- Распоред припремне наставе у школи (од среде 3. јуна)

- Припремна настава на РТС 3 - од 3. јуна до 15. јуна (13.15 до 16.00 сати)

Онлајн тестирање за ученике 8. разреда - пробни завршни испит

Имајући у виду актуелну епидемиолошку ситуацију у земљи и мере које су на снази у Републици Србији, пробни завршни испит ће ове школске године бити спроведен на другачији, онлајн начин.

Онлајн тестирање ће ученицима осмог разреда омогућити самопроцену знања, односно, основна сврха овог тестирања је да ученици стекну увид у то да ли су напредовали до очекиваних стандарда постигнућа у предметима који су обухваћени завршним испитом и да у односу на резултате пробног завршног испита, по потреби, додатну пажњу посвете одређеним областима у оквиру појединих предмета. Из тог разлога, децо, урадите овај тест сами, поштено, без помоћи уџбеника или родитеља, јер неће утицати ни на ваше оцене, нити ћете имати негативних последица.

Онлајн тест (први пробни завршни испит) за самопроцену знања биће реализован преко платформе https://www.mojaucionica.gov.rs/. Ученици ће платформи приступати користећи исте налоге који су за потребе приступа платформи Microsoft Teams достављени школама, а одељењске старешине их проследиле ученицима.

Опширније...

Моја средња школа