Пробни завршни испит 2019.

За ученике осмог разреда биће организован пробни завршни испит по следећем распореду:

- у петак, 12. априла - тест из математике (у 12 сати)

- у суботу, 13. априла  - тест из српског језика (у 9 сати)

- у суботу, 13. априла  - комбиновани тест (у 11.30 сати)

Ученици ће на испиту, током оба дана, седети у клупама са редним бројем према Јединственом списку ученика.

НАПОМЕНЕ:

- дозвољени прибор за ученике: ЗА СРПСКИ ЈЕЗИК И КОМБИНОВАНИ ТЕСТ – графитна и плава хемијска оловка, гумица, ЗА МАТЕМАТИКУ – графитна оловка, плава хемијска оловка, гумица, троугао, лењир и шестар;

- оба дана када ученик полаже пробни завршни испит мора код себе имати оверену ђачку књижицу са залепљеном фотографијом;

- у просторији у којој полаже испит ученик седи на месту са редним бројем које одговара редном броју на Јединственом списку ученика;

- од личних ствари на испит се може унети само вода/освежавајући напитак, а све остале ствари обавезно се одлажу на посебно место током трајања испита.

Тестове и решења овог пробног завршног испита, као и оне из претходних година, можете погледати на следећем линку.

Обавештење за осмаке

Данас су ученици и њихови родитељи попунили листе жеља ученика, а жеље смо унели у базу података. У наредном периоду следе:

- Провера листе жеља од стране ученика у школи, у среду 4. јула, од 8 сати.
- Објава листе жеља на сајту УПИС, у четвртак 5. јула, до 12 сати.
- Објава расподеле по средњим школама на сајту УПИС, у недељу 8. јула, од 8 сати.
- Упис у средње школе (у средњим школама у које су ученици распоређени), у понедељак и уторак, 9. и 10. јула.

Решења завршног испита 2018.

По окончању завршног испита, када то буде било могуће, објавићемо задатке и решења за сва три теста.

Српски језик - решења

Математика - решења

Комбиновани тест - решења

ВАЖНО! Прелиминарни резултати биће доступни у школи у петак, 22. јуна 2018. године после 8 сати. Жалбе на резултате завршног испита подносе се у школи у суботу, 23. јуна, између 8 и 16 часова. Коначни резултати ће бити објављени у четвртак, 28. јуна, од 8 сати, на сајту Упис у средње школе 2018/2019.

Свечану доделу диплома и попуњавање листе жеља за ученике осмог разреда, одржаћемо у суботу, 30. јуна, од 9 часова. Присуство једног родитеља је обавезно због потписивања листе жеља. Пре доласка прочитајте чланак са нашег сајта.

Завршни испит 2018.

Завршни испит на крају основног образовања полажу сви ученици осмог разреда и то током три дана:

- српски језик: у понедељак, 18. јуна (9.00 до 11.00 сати)

- математика: у уторак, 19. јуна (9.00 до 11.00 сати)

- комбиновани тест: у среду, 20. јуна (9.00 до 11.00 сати)

- у просторији у којој полаже испит ученик седи на месту са редним бројем које одговара редном броју на Јединственом списку ученика.

Опширније...

Конкурс за упис у средње школе школске 2018/2019. г.

Министарство просвете, науке и технолошког развоја објавило је Конкурс за упису ученика у средњe школe за школску 2018/2019. годину. Рангирање кандидата ће се вршити на основу општег успеха у последња три разреда основног образовања и на основу резултата остварених на тестовима из српског језика, математике и на комбинованом тесту (биологија, географија, историја, физика и хемија). Ученици на основу успеха у основној школи могу имати максимално  60 бодова (просек из 6, 7. и 8. разреда множи се са 4), а на завршном испиту 40 бодова (српски језик 13, математика 13 и комбиновани тест 14).

У наставку погледајте информације о средњим школама, смеровима и упису уопште.

- Конкурс за упис ученика у први разред средње школе за школску 2018/2019. годину (Србија)

- Прва допуна Конкурса (Србија)

Конкурс - средње школе у Моравичком округу (Горњи Милановац, Чачак, Ивањица и Лучани)

- Листа жеља (пример попуњене листе жеља)

ВАЖНО! Пре доласка на попуњавање листе жеља, 30. јуна од 9 сати, проучите Конкурс и одаберете неколико школа, тј. образовних профила које желите да упишете. Највише можете навести 20 школа (профила), али је препоручљиво да их не буде мање од 5 на листи жеља. Такође, погледајте пример исправно попуњене листе жеља, а за 30. јун понесите непопуњену листу жеља коју можете купити у књижари, са штампаним Конкурсом или без њега. На листи жеља не сме ништа да се преправља, па уколико нисте сигурни да ћете све из прве попунити без грешке, купите резервни примерак. Присуство једног родитеља је обавезно због потписивања листе жеља.

Сајт "Упис"

Sajt Upis banner