Примена индивидуализоване, проблемске, програмиране и егземпларне наставе

У нашој школи, 21. децембра 2018. године, одржан je семинар Примена индивидуализоване, проблемске, програмиране и егземпларне наставе у школи. Организатор програма је Центар за образовање и професионални развој, а аутори Бојан Грујић, дипломирани педагог (Школа креативних вештина) и Марина Пејчиновић, мастер академских студија другог степена (ОШ Бранко Радичевић, Штаваљ). Реализатор програма био је Бојан Грујић, дипломирани педагог. Општи циљеви семинара су: оспособљавање наставника да применом различитих типова наставе и њиховим комбиновањем успешно решавају постављене образовно-васпитне проблеме и захтеве савремене наставне праксе. Специфични циљеви: подстицање и оспособљавање наставника за коришћење индивидуализоване, програмиране, проблемске и егземпларне наставе, на увођење иновација у образовном-васпитном раду, на комбинацију наставних система (типова наставе); подстицање и оспособљавање наставника на квалитетно управљање једноразредним и комбинованим одељењем у оквиру различитих модела методичке организације часа; оспособљавање наставника, да припреми и организује наставу која подстиче креативност ученика и води до ефикаснијег учења. Трајање програма је један дан (8 бодова).