Како успоставити и реализовати међународну просветну сарадњу?

У Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању, 14. октобра 2017. године, одржан је семинар „Како успоставити и реализовати међународну просветну сарадњу?“. Семинар је уписан под редним бројем 495 у Каталогу  програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2016/2017. и 2017/2018, компетенције К4, у трајању од једног дана (8 бодова). Реализацији програма присуствовало је 22 наставника, а међу њима и наше колеге: Вера Марковић, Љиљана Јовичић Кацаров и Вера Будеша.

Аутори семинара су чланови Тима за међународну сарадњу ОШ „Милутин и Драгиња Тодоровић“ из Крагујевца. Међу реализаторима програма налази се и директорка наше школе Драгана Никитовић, професор разредне наставе. Општи циљеви семинара су: Унапредити Развојни план школе у делу укључивања школе у националне и међународне развојне пројекте као и израду плана међународне просветне сарадње; Допринос унапређивању квалитета рада школе заснованог на изради Годишњег плана рада. Специфични циљеви су: Оспособити учеснике семинара за: израду плана међународне просветне сарадње и успостављање исте; начин организовања размене ученика и наставника; унапређивање Годишњег плана рада школе; унапређивање професионалног развоја наставника; унапређивање комуникацијских вештина ученика; јачање веза између народа и држава.