Гледај како растемо

Ученици 5/2 ОШ „Момчило Настасијевић“ на часу одељенске заједнице донели су одлуку да засаде дрво и оставе траг у школском дворишту у знак сећања на своје прелепо детињство.

Овог пролећа у дворишту се чуо жагор и видео се озбиљан дечији рад и платан, који је дуговечан, брзо расте и до двадесет метара ка небу, својим крупним листовима свих нијанси зелене боје украсио је двориште између школе и предшколске установе.

„Циљ ове акције као и целог пројекта није само садња дрвета, него и чињеница да ми ученици схватимо како смо баш ми ти који могу бити покретачи позитивних идеја и да се бринемо за заштиту своје околине и читаве планете,“ рекла је Христина уверена да ће ово бити подстрек новим генерацијама да брину о природи и здравој околини.

„Када одрастемо и прођемо кроз школско двориште седећемо у хладу и присећаћемо се ових радосних дана и како је дивно живети међу људима који воле свет око себе и који су са љубављу посадили дрво,“ примећује Ања и седа на клупу на којој ће проводити доста времена у будућности.

Деца овог одељења организовала су се, купила садницу, ископала рупу, одговорно направила план за бригу о садници у наредном периоду, одрасли су подржали, помоглу сви колико су могли, а биљка ће својом лепотом да их усрећи, листом прочисти ваздух, хладом заштити, али највећа вредност ће остати дубоко у сећању које ће свако од њих понети.

Ученици 5/2 сваком новом првачићу