Прваци у Библиотеци "Браћа Настасијевић"

Ученици првог разреда целодневне наставе посетили су градску Библиотеку "Браћа Настасијевић". Поред упознавања са радом ове установе културе, ученици су искористили прилику да стекну своју прву чланску карту.

Библиотека постоји још од 1857. године када је настала под називом Читалиште вароши Деспотовица (ранији назив града), а данашњи назив је добила 2000. године по чувеној уметничкој породици Настасијевић. Савремени период библитеке је започео 1947. године и њена самосталност је трајала све до 1966. године, када је постала део Радничког универзитета, а од 1970. године Културног центра. Самостална установа је постала 1995. године и у свом саставу има четири издвојена одељења у Враћевшници, Прањанима, Брђанима и на Руднику. Библиотека има фонд од преко 100.000 књига, има и књижару, а бави се и издавачком делатношћу.