Креативни час српског језика у школској библиотеци

У понедељак, 19. фебруара 2018. године ученици одељења V/1 и V/2 са својом наставницом српског језика Наташом Буха имали су прилику да уживају у креативном часу у школској библиотеци. Тема која је планирана за обраду тог часа била је правилно писање различитих вести. Школска библиотека, са мноштвом периодичних публикација препуних овом врстом текста, била је идеалан простор за одржавање овог часа. Ученици су, након подсећања на правила писања вести, подељени у две групе са задатком да свака од група изради мали часопис свог одељења, при чијој изради је неопходно искористити стечена знања, али и много креативности. Ученици су највећим делом самостално осмисли часописе, почевши од назива, а затим садржаја самих листова. Показали су велику професионалност, креативност, спремност за тимски рад и уважавање свачијих идеја, што је резултирало занимљивим листовима. Будући да су за израду листа имали само један школски час, производ њиховог заједничког рада је одличан. Овакав метод рада у коме се негује тимски дух, подстиче стваралачка атмосфера и где су ученици одмах упознати са резултатима свога рада и труда показао се као јако успешан. Због тога ћемо овакве часове понављати, а неки сличан вид рада може се организовати и као ваннаставна активност, како креативни замах ученика не би био временски ограничен на само један час.

Е упис

UPIS euprava