Упис у средњe школе 2019.

У овом чланку можете се информисати о Календару активности и Правилнику о упису ученика у средњу школу којим се утврђују: мерила и поступак за утврђивање редоследа кандидата за упис у средњу школу (у даљем тексту: школа), садржина, време, место и начин полагања пријемног испита, вредновање учешћа ученика осмог разреда на такмичењима и врсте такмичења чија се места вреднују, упис у школу под повољнијим условима ради постизања пуне равноправности и друга питања везана за упис у школу. Поред тога, можете погледати и податке о квотама за упис у свим средњим школама у Горњем Милановцу, као и у целој Србији.

Правилник о упису ученика у средњу школу

Календар активности за спровођење завршног испита за школску 2018/2019. и уписа ученика у средњу школу за школску 2019/2020.

- Конкурс и квоте за упис у целој Србији: Конкурс за упис у први разред средње школе у школској 2019/2020. години

- Конкурс - допуна од 11.6.2019.

- Квоте за упис: Горњи Милановац

- Пример попуњене листе жеља: Листа жеља