Конкурс за упис у средње школе школске 2018/2019. г.

Министарство просвете, науке и технолошког развоја објавило је Конкурс за упису ученика у средњe школe за школску 2018/2019. годину. Рангирање кандидата ће се вршити на основу општег успеха у последња три разреда основног образовања и на основу резултата остварених на тестовима из српског језика, математике и на комбинованом тесту (биологија, географија, историја, физика и хемија). Ученици на основу успеха у основној школи могу имати максимално  60 бодова (просек из 6, 7. и 8. разреда множи се са 4), а на завршном испиту 40 бодова (српски језик 13, математика 13 и комбиновани тест 14).

У наставку погледајте информације о средњим школама, смеровима и упису уопште.

- Конкурс за упис ученика у први разред средње школе за школску 2018/2019. годину (Србија)

- Прва допуна Конкурса (Србија)

Конкурс - средње школе у Моравичком округу (Горњи Милановац, Чачак, Ивањица и Лучани)

- Листа жеља (пример попуњене листе жеља)

ВАЖНО! Пре доласка на попуњавање листе жеља, 30. јуна од 9 сати, проучите Конкурс и одаберете неколико школа, тј. образовних профила које желите да упишете. Највише можете навести 20 школа (профила), али је препоручљиво да их не буде мање од 5 на листи жеља. Такође, погледајте пример исправно попуњене листе жеља, а за 30. јун понесите непопуњену листу жеља коју можете купити у књижари, са штампаним Конкурсом или без њега. На листи жеља не сме ништа да се преправља, па уколико нисте сигурни да ћете све из прве попунити без грешке, купите резервни примерак. Присуство једног родитеља је обавезно због потписивања листе жеља.

Е упис

UPIS euprava