Завршни испит 2017.

Завршни испит на крају основног образовања полажу сви ученици осмог разреда и то током три дана:

- српски језик: у среду, 14. јуна (9.00 до 11.00 сати)

- математика: у четвртак, 15. јуна (9.00 до 11.00 сати)

- комбиновани тест: у петак, 16. јуна (9.00 до 11.00 сати)

- у просторији у којој полаже испит ученик седи на месту са редним бројем које одговара редном броју на Јединственом списку ученика.

ВАЖНО:

- Ученици треба да дођу у школу у 8.15 часова сва три дана полагања испита.

- За српски језик и комбиновани тест треба понети: ђачку књижицу са овереном фотографијом и уписаним идентификационим бројем ученика, графитну оловку, плаву хемијску оловку и гумицу;

- За математику треба понети: ђачку књижицу са овереном фотографијом и уписаним идентификационим бројем ученика, графитну оловку, плаву хемијску оловку, гумицу, лењир, троугао и шестар.

- Ученицима није дозвољено да напуштају просторију у којој се полаже испит пре 9.45 часова и у периоду од 10.45 до 11.00 часова.

- На завршном испиту није дозвољено коришћење мобилних телефона, калкулатора, бележака, папира, нити других материјала који не спадају у прописан прибор за испит.
- Ученици су дужни да, на за то предвиђено место, одложе своје торбе, искључене мобилне телефоне, калкулаторе и друга техничка помагала, пернице, белешке, папире, храну и сл. осим воде/освежавајућег напитка.

Детаљно упутство за ученике

Детаљно упутство за родитеље