Посета Црвеном крсту

Чланови Ученичког парламента који чине ученици седмог и осмог разреда, Лена Лазовић, Анастасија Црногорац, Софија Ковачевић, Никола Ђорђевић, Марко Станић, Михаило Драгутиновић, Лазар Лучић, Јана Јелић, Наталија Марковић, Маја Дмитровић, Маша Пујовић, Илија Јевремовић и Ена Тодоровић, са наставницом Драганом Бабовић, посетили су Црвени крст у Горњем Милановцу.

Угостили су нас активисти и волонтери Црвеног крста који су спремили активности за ученике, као и послужење. Прошли смо обуку из Прве помоћи, научили како помоћи некоме ако има повреду ноге, повреду руке са имобилизацијом, или повреду главе. Научили смо када и како се примењује кардиопулмонална реанимација, КПР. Ученици су најпре посматрали показне вежбе које су изводили волонтери, потом су радили самостално.

Договорили смо нове активности са организацијом које ће бити реализоване у нашој школи и у просторијама Црвеног крста, а у којима ћемо радо учествовати и дати свој допринос.

Дугујемо велику захвалност за ново искуство и знање које смо стекли.