"Изађи напоље! Играј се!"

Спортско друштво Металац и наша школа заједничким снагама реализовали су акцију под слоганом "Изађи напоље! Играј се!". Циљ акције је да заједно ојачамо жељу и потребу деце да се кроз игру што више међусобно друже и развијају спортски дух, као и да општу спортску климу у нашем граду подигнемо на виши и здравији ниво. Да заједно ширимо вредност дељења радости и среће коју собом носи контакт са спортом, како садашњим тако и будућим генерацијама младих. Да смањимо ризике и опасности са којима се сусрећу током одрастања.

Лиценцирани тренери ФК Металац у великој фискултурној сали спровели су тренинг са децом, а овом приликом Компанија и СД Металац нашој школи су донирали спортске реквизите:

• 2 фудбалске лопте
    • 2 одбојкашке лопте
    • 2 кошаркашке лопте
    • 1 рукометашка лопта
    • 2 мреже за кошеве
    • 2 мреже за голове
    • 10 маркера
    • 1 мрежа за чување лопти

У наредном периоду наставићемо сарадњу, а циљ је да деца из наше  школе буду гости на званичним утакмицама на стадиону ФК Металац, у сарадњи са наставницима и уз потпуну слободу да се заједничком догађају придруже и родитељи. За децу ће бити резервисана источна трибина, а званични спикер ће поздравити сву децу и пожелети им добродошлицу. Идеја је и да један број деце, њих 11, добије мајице са логом акције и клуба и та деца би  изашла на терен заједно са играчима како би их публика поздравила. Потом ће се придружити својим вршњацима на источној трибини.

esdnevnik

Субота