Oпштинско такмичење „Шта знаш о саобраћају“

Данас смо били домаћини Општинског такмичења "Шта знаш о саобраћају". Ауто-мото савез Србије ове године по 48. пут организује ово традиционално такмичење ученика основних школа у познавању саобраћаја. Реч је о званичном такмичењу Министарства просвете, науке и технолошког развоја, а уз подршку Друштва наставника техничког образовања Србије и Министарства просвете науке и технолошког развоја, Министарства унутрашњих послова, школа и спонзора.

Ученици су, према правилнику, подељени у три старосне групе: А (до 9 година старости), Б (од 10 до 12 година старости) и Ц (за ученике старије од 13 година) и такмичили су се у теоријском делу, решавањем саобраћајних тестова, као и у вожњи бицикала на полигону спретности, односно на полигону који симулира саобраћајне ситуације са којима се срећу у свакодневном животу.

РЕЗУЛТАТИ

moj esdnevnik