Владе Дивац у посети Школи

Фондација Ана и Владе Дивац, у сарадњи са Амбасадом Сједињених Америчких Држава у Београду, а поводом 100 година кошарке у Србији, организовала је још један у низу догађаја „Малим корацима до великих звезда” на којем су легенде наше и светске кошарке ђацима и гостима у Горњем Милановцу пренели своја спортска и животна искуства. Кошаркашке госте дочекали су ученици, запослени, директорка школе Ивана Толић и председник Општине Горњи Милановац Дејан Ковачевић.

У петак, 15. септембра 2023. године у 13.00 часова у ОШ „Момчило Настасијевић”, кроз заједничку дискусију и кратак спортски догађај, присетили смо се важности спорта, тимског духа као и доприноса кошарке у нашој земљи у претходних 100 година, а саговорници су нам били Владе Дивац и Марко Мариновић који су разговарали са ученицима школе, поделили лична искуства и одговарали на многобројна питања ученика. Потом смо прешли у велику фискултурну салу где су девојчице и дечаци наше школе били у прилици да, пред пуним трибинама, са Владом одиграју кошаркашки меч.