Састанак координатора еко-школа у Врднику

Састанак еколошких координатора, Међународног програма ЕКО-ШКОЛЕ, одржаног у Врднику 22.9.2023. године, отворила је Александра Младеновић, национални координатор Међународног програма Еко-школе за Србију, најавивши обраћање домаћина (директорка вртића ДУ "Дечја радост" Ириг и власницу “Сеоцета” - еколошко-едукативног центра). У наставку су представљени пројекти за 2023. годину у оквиру Међународног програма Еко-школе. Уследила је додела Зелених застава школама које су се успешно прикључиле Еко школи, а потом посета вртићу ДУ "Дечја радост" Ириг, где је представљена методологија рада на еколошким активностима деце предшколског узраста. У еколошко-едукативном центру “Сеоце”, које се простире на 70 ари, представљено је прегршт садржаја, радионица и примера добре праксе како се са децом може радити у урбаном окружењу са пуно љубави и маште. Од воденог екосистема, преко преобликованих природних елемената, до рециклаже, селекције отпада, преобликовања отпада, учионице на отвореном, полигона од старих гума, ветрењаче (за искоришћење енергије ветра)...

Координатор Међународног програма Еко-школе за ОШ “Момчило Настасијевић”, Љиљана Ђуровић