Акција прикупљања старе хартије

Наша школа сваке године организује низ активности у циљу заштитe животне средине. На почетку нове школске године прва активност ће бити прикупљање старе хартије. У понедељак, 11. септембра 2017. године, донесите старе новине, часописе, бележнице, картоне, одбачене и непотребне папире, кутије (било од пасте за зубе, кекса, намештаја, кућних апарата), које представљају корисну сировину за израду новог папира. Важно је да папир буде чист и без фолија, пластифицираних и металних додатака. Контејнер ће тог дана бити постављен испред улаза у школу, према вртићу.

Рециклажом једне тоне старог папира од сече спасавамо 17 стабала дрвећа које за нас пречишћава ваздух. Ако свако од нас донесе по 4 кг старе хартије, од сече ћемо спасити око 35 стабала дрвећа (толико их има у нашем дворишту).

Нашу акцију подржаће удружења грађана: ГМ Оптимист, Еко око и ГМ еко баланс.

Чувајмо природу, с њом смо у роду!

свака кутијица било од лијекова, пасте за зубе, кекса или пак кутија од намјештаја или кућанског апарата, те до новина, часописа, књига, биљежница, представљају корисну сировину за израду новог папира.

Четвртак
Rain