Календар догађаја

Дан победе
среда, 09. мај 2018.
посета : 517

Дан победе у Другом светском рату обележава се 9. маја (наставни дан) у знак сећања на 1945. годину и дан када је нацистичка Немачка потписала капитулацију. Након шестогодишњег оружаног сукоба који је отпочео 1. септембра 1939. године нападом нацистичке Немачке на Пољску, Други светски рат на европским просторима окончан је 9. маја 1945. године потписивањем безусловне капитулације оружане силе Трећег рајха. Почев од тада, овај дан се свечано обележава у великом броју земаља света.

Овим поводом у Спомен комплексу "Брдо мира" биће приређена свечаност, 9. маја у 12 часова, а у организацији Савеза бораца општине и Подружнице друштва за неговање традиција ослободилачких ратова Србије до 1918. године Горњи Милановац. Поред представника Руске амбасаде из Београда, Војске Србије и локалне самоуправе, у програму ће учествовати и ученици старијих разреда наше школе.

moj esdnevnik

Еко-календар 2019.