Календар догађаја

Урош Петровић у нашој школи
четвртак, 20. април 2017.,  6:00
посета : 2971

У четвртак, 20. априла 2017. године, у посети нашој школи биће Урош Петровић. Сусрет је заказан за 18.00 часова у малој фискултурној сали.

Урош Петровић је рођен 8. априла 1967. године у Горњем Милановцу. Од 1975. године живи у Београду. Карактеристичан је по иновативном приступу књижевности за децу и младе. Добитник је великог броја награда из области књижевности и фотографије. Објављивао је приче, чланке, песме, илустрације и фотографије у већем броју летописа, дневних новина, часописа и антологија. Од 2008. до 2013. године био је председник Менсе Србија. Оснивач је Менсиног светског фото купа, коаутор је програма „НТЦ Систем учења“ и аутор концепта „Загонетна питања“, који подстичу развој функционалног знања и креативног начина размишљања. Гостује као предавач на факултетима, у школама и другим образовним установама у земљи и иностранству. Као аутор и водитељ загонетних прича учесник је и члан сталне поставе IX и X сезоне култног серијала "Фазони и форе", а тера нацију на размишљање и у квизовима "Потера", као састављач питања, и у квизу "Лавиринт", као творац лавиринта и најтеже препреке за такмичаре, оба на Јавном сервису РТС.