Дан државности Републике Србије

Поводом Дана државности Републике Србије, 15. фебруара 2018. године, у нашој школи уприличена је свечаност у организацији Друштва за неговање традиција ослободилачких ратова Србије до 1918. године. Поред чланова Друштва и директора Музеја рудничко-таковског краја Александра Марушића, који су се обратили присутним гостима, у овој свечаности су учествовали и ученици наше школе. Уз пратњу школског хора и оркестра под руководством наставника музичке културе Александра Радојичића, пригодан програм су извели и чланови драмско-рецитаторске секције наше школе са својом наставницом српског језика Наташом Буха.

Ученици одељења 4/2 у посети Стрељани

У оквиру Дечје недеље ученици одељења 4/2 посетили су Стрељачку дружину „Драган Јевтић Шкепо” у Горњем Милановцу и имали прилику да гађају у мету  ваздушном пушком. У разговору са љубазним домаћинима, научили смо како се правилно и безбедно поступа са оружјем. Дугујемо велику захвалност тренерима који су нам помогли да успешно реализујемо ову посету.

Опширније...

Предавање "Безбедност деце на интернету"

Представници Министартсва трговине, туризма и телекомуникација одржали су предавање за ученике петог и шестог разреда на тему "Безбедност деце на интернету". Циљ предавања је подизање свести деце, наставника и родитеља о ризицима коришћења дигиталних технологија и пораста вршњачког насиља на интернету.

Уређeње малог улаза

Ученице старијих разреда, уз подршку учитељице Јелене Недељковић, започеле су уређење малог улаза. Акценат акције ("Одавде можемо сами") стављен је на осамостаљивање ученика првог разреда. Ускоро ће уследити наставак радова и још изненађења.

"Прича о срећи"

Поводом завршетка четвртог разреда ученици одељења 4/2 приредили су завршну свечаност на којој су приказали драмски комад "Прича о срећи". Одличном глумом, песмом, игром  и уз пуно емоција, растали су се од своје учитељице Јелене Недељковић.

Претежно облачно

Претежно облачно