Календар догађаја

Родитељски састанци (Видовдан)
петак, 28. јун 2019.,  9:00 - 11:00
посета : 1833

Родитељске састанке и доделу ђачких књижица (односно сведочанстава), ученицима од првог до седмог разреда, одржаћемо 28. јуна по следећем распореду:

- први и други разред - у 9 часова (у ОШ "Свети Сава")

- трећи и четврти разред - у 9 часова (у Економско-трговачкој школи "Књаз Милош")

- старији разреди - у 10 часова (у ОШ "Свети Сава")

Доделу диплома и попуњавање листе жеља за ученике осмог разреда одржаћемо у суботу, 29. јуна од 8 часова. Присуство једног родитеља је обавезно због потписивања листе жеља.

Видовдан - спомен на Косовску битку из 1389. године је непокретни верски празник који празнују Српска православна црква (15. јуна по јулијанском, односно 28. јуна по грегоријанском календару) и Бугарска православна црква, и један је од највећих српских празника. Код Срба је познат под називом Видовдан, а код Бугара као Видовден.

Значај Видовдана за српски народ проистиче из историјских догађаја који су везани за тај датум. Од свих је најзначајнији Косовски бој, погибија кнеза Лазара (1389) и тзв. пропаст Српског царства, па се тог дана, поред Светог Амоса, од почетка 20. века слави и црквени празник Светог великомученика кнеза Лазара и светих српских мученика.